Posty

Dieta

Mięczaki i skorupiaki w zdrowej diecie

Data: 05.08 Autor: Patrycja

Mięso mięczaków i skorupiaków pozwala pobudzić mózg i poczuć się lepiej. Mięczaki i skorupiaki dodają wigoru i energii, zaś ze względu na swe pobudzające właściwości już dawno uznano je za silny afrodyzjak. Wiadomo, że ich spożywanie jest wyjątkowo korzystne dla serca oraz dla mózgu, wiadomo również, że ich mięso znacznie zwiększa sprawność umysłową. Dodatkowo obniżają one poziom cholesterolu, choć jeszcze nie tak dawno uważano, że jest wręcz odwrotnie. Twierdzono, że mięso mięczaków oraz skorupiaków może mieć negatywny wpływ na układ sercowo – naczyniowy. Jak się okazuje, były to całkowicie bezpodstawne obawy. Mięczaki i skorupiaki są wręcz zalecanym składnikiem diety, a to za sprawą zawartych w nich kwasów tłuszczowych omega – 3. Kwasy te są wyjątkowo cenione za skuteczne chronienie przed zakrzepami i zatorami naczyń krwionośnych. Mięczaki i skorupiaki mogą być też pomocne w innych schorzeniach, takich jak astma, alergie czy też reumatyzm. Przypuszczalnie ich mięso może pomagać cierpiącym na łuszczycę. Sądzi się też, że może mieć ono właściwości antyrakowe.

Dieta

Sok z aronii – bogactwo zdrowia

Data: 26.05 Autor: Patrycja

O sokach wytwarzanych z lokalnych owoców i warzyw wiemy coraz więcej. Dostarczają one wszelkich potrzebnych witamin i minerałów, a dzięki temu chronią przed wieloma chorobami. Antyoksydanty zawarte w wielu sokach są bardzo wartościowe dla naszego zdrowia. Aronia zyskała miano superproduktu dzięki tym wszystkim właściwościom zdrowotnym! Dodatkowo ma piękną czerwoną barwę. Kolory lata i jesieni, za którymi tęsknimy przez zimowe miesiące.

Dieta

Niezwykłe przyprawy - rozmaryn

Data: 29.04 Autor: Patrycja

Aromatyczny i zdrowy rozmaryn na dobre zagościł w naszych kuchniach. Kojarzony z przysmakami śródziemnomorskimi, stał się cennym dodatkiem dla tych, którzy lubą pyszne dania z duszonymi warzywami, jak i dla tych, którzy cenią sobie smak ciężkich mięs, a jednocześnie chcą uniknąć problemów z trawieniem.

Dieta

Szpinak i jego wartość odżywcza

Data: 29.04 Autor: Patrycja

Jest jednym z tych warzyw, po które z pewnością warto sięgać regularnie. Szpinak to rewelacyjne źródło wielu cennych dla naszego zdrowia składników, a przepisy na pyszne dania z jego udziałem stają się cennym wsparciem dla tych, którzy chcą się odżywiać smacznie i ciekawie. W jaki sposób można korzystać z jego wyjątkowej mocy?

Dieta

Kokos i jego wartość odżywcza

Data: 29.04 Autor: Patrycja

Kokos często pojawia się w domowych wypiekach oraz w owocowych sałatkach, jego obecność chętnie uwzględniają też przepisy na pyszne desery. Dlaczego warto włączyć ten dodatek do swej diety? Jak się okazuje, nie tylko ze względu na smak.

Dieta

Suszone owoce: cenny składnik zdrowej diety

Data: 29.04 Autor: Patrycja

Mogą się okazać rewelacyjną alternatywą dla chipsów oraz pożywną przekąską dla tych, którzy chcą zadbać o swe zdrowie. Suszone owoce mogą nas zachwycić swym smakiem, wiadomo też, że regularne sięganie po takie przekąski może każdemu z nas przynieść wiele korzyści.