Lifestyle

Estragon i jego właściwości

Data: 27.09.2020 Autor: Patrycja

Estragon to popularna przyprawa, która nie tylko urozmaici nasze menu, ale i pomoże nam zadbać o zdrowie. Co warto wiedzieć na temat tej rośliny oraz wpływu, jaki ma ona na ogólny stan naszego zdrowia? Na co mogą liczyć te osoby, które będą po nią sięgać regularnie?

Wiadomo, że estragon to prosta w uprawie roślina przyprawowa, która ze względu na swój smak oraz lecznicze właściwości szybko została doceniona na całym świecie. Zioło to stanowi rewelacyjne źródło wielu cennych dla naszego organizmu składników odżywczych, przy czym włączenie go do diety może pomóc nam w dostarczeniu do organizmu sporych ilości potasu, wapnia, magnezu oraz witaminy A. Ziele estragonu zawiera też sporo olejków eterycznych, garbników i kumaryn, dzięki czemu jest w stanie jeszcze skuteczniej chronić nas przed wieloma groźnymi przypadłościami.

W jaki sposób ta przyprawa wpływa na ogólny stan naszego zdrowia? Wiadomo, że estragon skutecznie wspiera proces wydzielania żółci, ma bardzo dobry wpływ na pracę przewodu pokarmowego oraz układu moczowego. Wiadomo, że estragon może się doskonale spisać jako naturalny lek przy takich chorobach, jak nieżyty przewodu pokarmowego. Będzie też cennym wsparciem dla tych, którzy mają problemy z brakiem łaknienia oraz dla tych, którym często dokuczają wzdęcia.

A w jaki sposób można wprowadzić estragon do swej diety? Ta przyprawa świetnie sprawdzi się jako składnik wielu smacznych sałatek i surówek, można ją tez wykorzystać jako przyprawę do potraw z jajek lub drobiu. Estragon może poprawić smak ryb oraz zup, wiadomo też, że świetnie komponuje się on ze świeżymi pomidorami. Warto też docenić olej z estragonu, będący świetnym dodatkiem do marynat, majonezów oraz sosów.

Estragon
Zioła