Lifestyle

Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni

Data: 26.04.2020 Autor: Patrycja

Kiedy myślisz o remoncie domu, ponowne urządzenie kuchni jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o na którą masz ochotę. I nic w tym dziwnego, ponieważ urządzenie kuchni to skomplikowane i kosztowne przedsięwzięcie. Przy modernizacji kuchni każdy drobny element ma znaczenie, a niewłaściwy wybór może przynieść poważne konsekwencje, nie tylko wizualne, ale co gorsza, również funkcjonalne. Oto najnowsze trendy w projektowaniu kuchni.

Odważna kolorystyka

Twoja paleta kolorów ma największy wpływ na to, jak będzie wyglądać twoja kuchnia po remoncie. Samo odnowienie kolorów szafek to za mało, masz przecież o wiele więcej powierzchni do pokrycia?

Wzory i kolory retro domów powracają

Musztardowy żółty, szmaragdowo zielony, granatowy i żurawinowy rozpoczynają swoje panowanie we wnętrzach. Pomaluj swoje szafki kuchenne odważnym kolorem - tak, w tym roku możesz opuścić szarości. Nie zapomnij kontrastować go z bielą i innymi neutralnymi tonami, aby zrównoważyć wygląd. Możesz nawet zastosować dwukolorowe szafki, jeśli nie czujesz się wystarczająco odważny, aby uzyskać jaśniejsze odcienie.

Jeśli Twoim największym wyzwaniem jest powiększenie małej kuchni, najlepsza przyjaciółka to biała farba. Białe szafki, białe podłogi i białe ściany sprawią, że nawet najmniejsze kuchnie będą jasne i przestronne. A jeśli nie chcesz już białej kuchni? Nie martw się. Są takie kolory jak miętowa zieleń i delikatny niebieski, które mogą dodać radości do twoich małych kuchni bez powodowania zatłoczenia.

Wprowadź tekstury

Nawet jeśli regularnie modernizujesz swoją kuchnię, często brakuje jej czynnika, który wyróżnia ją spośród innych standardowych kuchni. Dlaczego? Ponieważ często zapominamy traktować kuchnię z taką samą miłością, jaką wkładamy w dekorowanie reszty naszego domu. Tekstury są jednym z najlepszych elementów wystroju domu, dlaczego więc opuścić kuchnię? Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni sugerują włączenie tekstur poprzez zastosowanie dywaników obszarowych, rolet materiałowych, koszy jutowych lub wiklinowych, mieszanie równych elementów drewna, kamienia i metalu.

Przeszklone i błyszczące powierzchnie oficjalnie wychodzą z kuchni. Postaw na matowe wykończenia na wszystkich powierzchniach. Od szafek po urządzenia - utrzymuj gładkie, matowe wykończenia na stałym poziomie, a nie pożałujesz tego. Ten trend w projektowaniu kuchni jest ponadczasowy i oczekuje się, że pozostanie na długo..
Kolejny modny sposób wykończeń to beton. Eksperci od projektowania wnętrz coraz częściej skłaniają się ku zastosowaniu betonu na blaty, podłogi i wyspy. Jest niedrogi i nadaje Twojej kuchni natychmiastowy przemysłowy wygląd. Połącz go z przemysłowymi lampami wiszącymi, aby stworzyć wyjątkowy nastrój.

Rozmowa o elementach retro i powierzchniach z lastryko jest znów pożądana. Trendy w projektowaniu kuchni wykorzystują powierzchnie z lastryko, aby dodać zabawny akcent do twoich kuchni, co szczególnie dobrze sprawdza się w nowoczesnym stylu z połowy wieku.

Zapomnij o ścianach, skup się na podłogach

Trendy w projektowaniu kuchni mają na celu wyróżnienie Twojej kuchni. Drewniane lub kafelkowe podłogi mogą wyglądać świetnie, ale są całkowicie standardowe i nie wyróżniające się. Zamiast trzymać się standardów, wybierz coś uderzającego, co doda bardzo potrzebny wizualny cios w kuchni.

Pomaluj podłogę

Brzmi dziwnie, ale działa. Wybierz dowolne dwa wybrane kolory, zdobądź taśmę maskującą, rozwałkuj ją na podłodze, aby stworzyć wzór i tchnij życie w drewniane podłogi za pomocą farby. W tym roku chodzi o odważne wybory.

Wybierz niekonwencjonalne kafelki

Jeśli malowanie podłogi nie jest czymś, co Ci odpowiada, to sięgnij po płytki. Nie wybieraj tych, które wydają się „bezpieczne”. Wybierz takie, które od razu przyciągają wzrok - uderzający wzór, projekt, a nawet kolor. W ten sposób możesz po prostu stworzyć unikalne zestawienie, które naprawdę wyraża Twoje wyczucie projektu.

Więcej unikalnych trendów w wystroju kuchni

Chociaż ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nie możesz wykorzystać każdego z tych trendów w projektowaniu kuchni razem, możesz stworzyć kombinację niektórych, które pasują do Twojego stylu. Oto więcej pomysłów na dekorację kuchni, aby ulepszyć tę kuchnię.

Wymień stołki barowe na długą tapicerowaną ławkę, aby uzyskać większy styl i wygodę

Zmień stary sprzęt i zastąp je modnymi częściami, jak matowe chromowane uchwyty do szuflad i szafek. Świeże rośliny nigdy nie wychodzą z mody, ale staraj się nie zamieniać kuchni w mini-kryty las. Małe rośliny w pobliżu okna lub na wyspie działają dobrze.

Wystrój wnętrz
Porady