Dieta

Niezwykłe przyprawy - rozmaryn

Data: 29.04.2020 Autor: Patrycja

Aromatyczny i zdrowy rozmaryn na dobre zagościł w naszych kuchniach. Kojarzony z przysmakami śródziemnomorskimi, stał się cennym dodatkiem dla tych, którzy lubą pyszne dania z duszonymi warzywami, jak i dla tych, którzy cenią sobie smak ciężkich mięs, a jednocześnie chcą uniknąć problemów z trawieniem.

Co warto wiedzieć o rozmarynie?

Wiadomo, że rozmaryn to przyprawa mająca wyjątkowo dobry wpływ na nasz przewód pokarmowy, na tym jednak jej właściwości się nie kończą. Zdrowa dieta, w której rozmaryn staje się ważnym dodatkiem, może każdemu z nas pomagać w utrzymaniu dobrej formy. Ta uniwersalna roślina lecznicza jest przecież bardzo dobrym źródłem wielu składników mineralnych i witamin, dzięki któremu łatwiej jest nam utrzymać dobrą formę. Pyszne dania doprawione tą rośliną to nie tylko szansa na uniknięcie problemów z trawieniem, ale i na skuteczniejsze rozprawienie się z wolnymi rodnikami. Dzięki temu rozmaryn pomaga nam spowolnić proces starzenia się, sprawia jednocześnie, iż jesteśmy lepiej chronieni przed tak wielkim zagrożeniem, jaki są choroby nowotworowe. Zdrowa dieta z takim dodatkiem ma jednocześnie świetny wpływ na nasz układ odpornościowy, zapewnia nam też skuteczniejszą ochronę przed bakteriami, wirusami oraz infekcjami grzybiczymi. Z mocy rozmarynu mogą też z powodzeniem korzystać te osoby, którym życie utrudniają stany zapalne. Rozmaryn chroni nas też przed szkodliwym promieniowaniem UV, może się jednocześnie okazać cennym wsparciem dla naszego mózgu. Sięganie po pyszne dania z takim dodatkiem może sprawić, że nasz nastrój znacznie się poprawi, a stres i problemy związane z pamięcią staną się przeszłością.

Rozmaryn to wspaniała roślina lecznicza oraz wartościowa przyprawa, po którą warto sięgać regularnie. Im szybciej docenimy jej moc i zaczniemy sięgać po przepisy na dania z takim dodatkiem, tym lepiej dla nas i dla naszego zdrowia.

Przyprawy
Rozmaryn