Desery

Pomysł na wyborny deser - czekolada na gorąco!

Data: 08.08.2020 Autor: Patrycja

Nadejście długich, chłodnych wieczorów powoduje, że często czujemy się przygnębieni. Jak poradzić sobie z dopadającą nas depresją? Jak poprawić sobie humor?
Świetnym pomysłem na poprawę nastroju jest na pewno przygotowanie gorącej czekolady. Jest to naprawdę banalnie proste!

Czekolada przygotowana w profesjonalnej pijalni czekolady to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu złotych. Własnoręczne przygotowanie pysznego, czekoladowego napoju będzie nas kosztować z pewnością o wiele mniej.

Aby przygotować ten wyborny, zimowy deser potrzebujemy przede wszystkim słodkiej śmietanki i zwykłej czekolady. Warto zainwestować również w popularne kremy czekoladowe, które zagęszczą gotowy już produkt. Po zagotowaniu śmietanki wkładamy do niej podzieloną na kostkę czekoladę. Warto w tym momencie intensywnie mieszać, aby nie przypalić nierozpuszczonej czekolady. Opcjonalnie możemy dodać jakieś przyprawy lub wspomniany już krem czekoladowy. Gdy czekolada się już rozpuści wystarczy przelać tak przygotowany napój do wysokiej szklanki.

Oczywiście zależnie od naszych upodobań możemy podawać taki deser z bitą śmietaną, odrobiną owocowego dżemu czy innymi dodatkami. Smacznego!

Czekolada
Przepisy